Opravdová láska nepotřebuje důkazy

Opravdová láska nepotřebuje důkazy

Pokud máme někoho opravdu rádi, milujeme jej pro něj samotného, jak se říká, dýcháme za něj, jsme tady pro něj a neočekáváme nic na oplátku.

opravdova-laska-nepotrebuje-dukazy

Pokud musíme něco dokazovat, už to není láska. Pokud se snažíme o to, aby nás druhý přijal, není to LÁSKA. Pokud se snažíme být tací, jak si partner přeje, není to láska. Takový partner nás pak nebere takové, jací doopravdy jsme. Dělejme věci, jak je cítíme, otevřeně s láskou, naplno a nechme vše plynout.

Jedině tehdy žijeme, pokud budeme otevření lásce.

Pamatuji si sám sebe, jak jsem od partnerky očekával, že se změní.  Nechápal jsem základní věc, že měnit mohu pouze sám sebe. Že je důležité druhého milovat takového jaký je, protože proto jsme si jej vybrali. Uznejme kvality své drahé polovičky, které nám pomáhají k růstu a rozvoji sebe sama.

Partneři se často hádají, nenávidí, rozcházejí, rozvádějí, jsou v bolesti a přitom stačí, aby k sobě  byli upřímní, autenticky spolu komunikovali a sdíleli své pocity (základ důvěry). A především rozuměli tomu, že muž a žena jsou odlišní a mají každý své kvality, které jsou hodnotné právě pro partnera. Pokud by žena a muž žili s tímto přístupem, byl by to vztah plný lásky a harmonie a to je to, co všichni chtějí. Bohužel EGO člověka nám to většinou nedovolí a snaží se prosadit si svou. Člověk proto často nepřijme svou chybu a zodpovědnost, raději vymění kulisy, osoby, ale nechápe, že život přihrává danou situaci v ještě větší intenzitě, abychom ji řešil opět a znovu tak dlouho, dokud se neprobudí, otevře oči a podívá se pravdě do očí. Partnerství a vztahovou problematiku řeší Terapie pozitivního myšlení.

Doporučená knížka na přečtení “Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz”.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz