Můj příběh

Jmenuji se Michal Slončík a jsem na cestě za poznáním pravdy a skutečného života už několik desítek let.

Byl jsem vychován v úplné rodině a mám jednoho bratra. Do svých dvaceti let jsem žil v Ostravě a pak jsem se na sedm let odstěhoval do Anglie, přímo do Londýna, kde jsem prošel tvrdou, ale velice přínosnou školou života. Mohu říci, že těch sedm let v Anglii mi dalo více jako celá škola a veškeré papíry, které jsem v ní posbíral. V Anglii jsem pracoval, studoval a potkával zajímavé lidi. Počasí mi ale nikdy moc nesedlo, a tak jsem se rozhodl vrátit. Nebylo by tomu, abych se nevracel kvůli ženě, která byla pro mne vždy velkou životní inspirací. Ta mě, jak už to tak někdy bývá, nechtěla, ale díky ní jsem se vrátil zpět.

Potkal jsem za tu dobu mnoho lidí, kteří mi pomohli na mé cestě, a také ženu, které jsem vděčný za to, že dala život našim dětem Robinovi a Elen.

img_1301

Žili jsme klasický model manželství a rodiny, jak to podle nás mělo vypadat. Žena se starala o děti i domácnost a já jsem chodil do práce a pomáhal s dětmi až do chvíle, kdy jsem ze dne na den přišel o vše, na čem mi záleželo, a to o rodinu (děti a ženu).

Ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že nemám nic, na čem mi do té doby záleželo, jsem vešel do sebe, dotkl se srdce a přemýšlel o svém životě.

Hledal jsem v sobě, co se stalo, co se děje, co je pravda, co je realita, kde se stala chyba, kdo za co může, protože jsem chtěl a chci být dobrým otcem svých dětí, mužem pro své okolí a díky bratrovi (mladší VELKÝ bratr), díky bohu za to, že jsi, který mi ukazoval neustále cestu pravdy a realitu, takovou jaká je, mentorům Cesty pravého muže (Janko Polák, David Kirš, Sid, Richard Vojík, Václav Němeček, Zdeněk Weber), Šárce a Zdeňkovi Weberových a jejich programu JustLove a v neposlední řadě jedné z nejlepších a pro mě zásadní události, kterou jsem v životě zažil – VISION QUESTU – jsem se dokázal přímo podívat pravdě do očí a uvidět svou falešnou (osobnost vytvořenou rodiči, společnosti, očekáváním od druhých), ale také pravou tvář, to kým doopravdy jsem (podstatu, s kterou se rodíme). Tu, která nosila představu ostatních, jak bych měl vypadat, aby mě lidi brali, tu, jak bych se měl chovat vůči své ženě, aby mě milovala, a tu, která chce být milována, chce cítit dotek, chce být vyslyšena a brána takovou, jakou je.

Tyto dvě osoby (EGO vytvořená identita podle toho, co chce okolí, představy z dětství, školy a společnosti, jak má co vypadat, jak se mám chovat a PRAVÁ identita, s kterou se narodíme) se musely oddělit, abych nabyl vědomí o tom, kdo jsem, co je reálné a naopak, co je iluze, pouhá představa, divadlo, ve kterém lidé hrají svou roli, ve kterém lidé trpí, ve kterém zažívají bolest a strach.

Za období půl roku jsem přečetl nejvíce knih, jak za celý svůj život od autorů, kteří jsou pro mě velkou inspirací OSHO, DON MIGUEL RUIZ, ECKHART TOLLE a mnoho dalších, a puzzle mého života se mi začalo krásně spojovat.

Pochopil jsem, že nemohu měnit druhé, ale sebe, a to od základu. Beze změny se nic nestane, ale změnit své myšlení, postoje, a to čemu jsem do té doby věřil, opravdu nebylo jednoduché. Meditace, pohybová cvičení, jóga, zdravá strava, četba, pomoc druhým a hlavně přístup k sobě a tím pádem i k dalším lidem se stala mou každodenní vizí života, která dává mému životu vitalitu, smysl, význam. Uvědomil jsem si jednu zásadní věc v životě, že pokud nejsem schopný pomoci sobě a nejsem silný, nemohu pomoci druhým. 

Pochopil jsem, že nastavení mysli je jedna ze zásadních cest ke šťastnému životu a že nikdo a nic člověka šťastného neudělá, že jsme to pouze MY SAMI, kdo může ovlivnit svůj život a tím, že se staneme vědomými, automaticky budeme mít pozitivní dopad na vlastní život a také na lidi kolem nás. Náš život se změní.  

14517635_10210666073952513_7112591813793917154_n

Každý den vidím, jak většina lidí trpí a zažívá bolest stejně tak jako jsem trpěl já, protože si nejsou vědomí sami sebe. Uvěřili v něco, co není reálné, žijí v bolesti z minulosti a strachu z budoucnosti, je v nich jed z předešlých zkušeností, vztahů, jsou v nich zasetá semínka představ, očekávání, které nejsou reálné, mají tendenci manipulovat a měnit druhé k obrazu svému, díky své bezmoci si nechávají pomáhat lidmi, kteří jsou v ještě větších problémech. Právě proto chci lidem pomoci ke šťastnému životu, protože vím, že to jde a není to pouze ILUZE tak jako život v egu, ale opravdový život plný lásky, důvěry, pochopení a autentického sdílení.  

Pokud jste dočetli až sem, jste již na cestě ke změně ve svém životě a děkuji vám za čas, který jste věnovali mému příběhu, díky němuž jsem  vám blíže. Mé poznání a terapie pozitivního myšlení je postavena na skutečně prožitých situacích a pravdě, kterou jsem sám hledal, našel a nalézám a pevně věřím, že to dokážete i vy. 

Změňte svůj život a pocítíte radost ze života. Změny se bojíme a přitom většina tvrdí a ví, že změna je život. Tak se jí nebojme, ale pozvěme jí do našeho života jako našeho nejlepšího přítele.

Vyplňte e-mail a získejte zdarma 15 principů štěstí, které fungují!

15 kroků na cestě za šťastným životem