Pusť a dosáhneš klidu

Pusť a dosáhneš klidu

Věci kolem nás, na kterých lpíme, jsou pomíjivé a nejsou zde navždy, a to je potřeba si uvědomit. Pokud lpíme na věcech, jistotách, tak se uzavíráme před bytím a radostným životem.

pust-a-dosahnesklidu-drz-abudes-zitve-strachu

Lidé vidí jistotu a chtějí si ji udržet v práci, v rodině, manželství, v partnerství, ale i to je pomíjivé a zítra může být vše jinak.

Tím, že chceme život v jistotě, nevědomě se zavazujeme a tím bráníme životní svobodě. Nemůžeme přece dýchat, když nás někdo drží (obrazně) pod krkem.

Nemůžeme mít z něčeho radost, pokud se bojíme, že o to přijdeme.

Jak chcete mít rádi, milovat, když chcete zároveň ovládat, držet, vlastnit? V angličtině je na to krásná věta “LET IT GO”.

Abyste žili, musíte se zbavit starých konceptů, které vám říkají, jak se máte chovat, abyste byli přijímaní. Pravda je ta, že jediné, co chcete, je být sami sebou, tak buďte, nikdo to za vás neudělá.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz