Existuje něco jako jistota?

Člověk touží po jistotách proto, že si není jistý sám sebou.

Pokud naleznete sami sebe, pochopíte, že jistota neexistuje a že ani vy si sami sebou nemůžete být jistí.

Proč člověk touží po

Jistota je něco, co má základ v minulosti, a vy už víte, že minulost je mrtvá. Žádná jistota v přítomnosti neexistuje. Každý člověk, který hledá a touží po jistotě, nežije. Žít budete, až budete spontánní a pochopíte, že jistoty neexistují.

Jistota je přežívání (základ je minulost), spontánnost je život (čas v přítomnosti). 

Pokud toužíte po jistotě, uzavřeli jste své srdce. Srdce nemůže být otevřené, nemůže milovat, když jej chcete držet a ovládat. Jistota je stav kontroly. Pokud se kontrolujete, ovládáte se a nežijete. Kontrolovat se můžete pouze na základě minulosti. Pak se vás ptám, jak chcete žít teď, když vás stále ovládá minulost? Není to možné.

Lidé často hledají jistoty ve vztazích nebo práci, co to však znamená? Jen to, že chtějí mít nad něčím, nebo nad někým kontrolu. Ve chvíli, kdy tomu tak není, se jistota rozplyne a zůstává jen bolest a zklamání.

Uvědomte si, že jediná jistota je ta, že žádná jistota není. 

Zažili jste zklamání ve vztahu, a proto hledáte jistotu? Jak ale chcete žít s uzavřeným srdcem? Jak budete milovat, když chcete zároveň ovládat a nemáte srdce otevřené? Jedno vylučuje druhé. Nelpěte na jistotách. Jistota vás přivede k trápení, protože je to jen iluze, která neexistuje. Jediné, co je reálné, je to, co prožíváte a cítíte teď. To jediné je skutečné a pravdivé, to jediné je stav, kdy žijete!

Zapomeňte na jistoty a začněte žít v proudu života, který plyne spontánně, bez přípravy, představ, posuzování, hodnocení. Je to proud lásky a víry, že vše, co se vám v životě děje, je správně. Lidé, kteří vám do života přicházejí, jsou ti správní, ty chcete a ty potřebujete. Žádná setkání nejsou náhodná. Vše je tak, jak má být. Pouze naše mysl staví životu do cesty nesmyslné překážky. Pozitivní stav mysli, které se věnuji v rámci Terapie pozitivního myšlení, pomáhá v uvědomění si sebe sama a vlastní hodnoty.

Začněte žít, ne přežívat. 

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz