Nic nemusíme, pokud nechceme

Nic nemusíme, pokud nechceme

Muset – je povinnost, chtít – je radost.

nic-nemusite

Rozdíl mezi muset a chtít je ten, že když chceme, tak děláme něco, co nás baví, děláme to rádi a spontánně. Ve chvíli, kdy děláme to, co máme rádi, čas přestává existovat, pouze plyne.

Když musíme, tak děláme něco, co po nás někdo jiný chce. Z vlastní zkušenosti vím, že muset nefunguje, člověk naopak zaujme negativní pozici.

Je to jako když někoho držíte, za každou cenu chce utéci, ale když jej nedržíte, tak u vás rád zůstane.

Toto pravidlo platí ve vztahích. Pokud jde o člověka extrémně žárlivého, vždy se chcete z jeho spáru vymanit, není to přirozené. Každý člověk miluje svou svobodu, které si váží. Proto svého partnera za tuto svobodu miluje, pokud mu jí dá. Je to opět podstata zdravého vztahu ženy a muže – respektovat prostor druhého.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz