Kdo ne/potřebuje koho?

Kdo ne/potřebuje koho?

Muž potřebuje ženu stejně tak jako žena potřebuje muže. Jeden bez druhého jsou neúplní a pouze společně tvoří celek, který splyne v jedno. Muž i žena mají jiné kvality a právě to je spojuje a navzájem doplňuje.

muz-a-zenatvori-celek

Když žena, či muž řekne “my nejsme stejní, nám to nemůže klapat”, tak má pravdu pouze v tom, že stejní nejsou a nebudou. Ale právě proto jim to klapat může za předpokladu, že to pochopí a uznají. Oba pak reagují jinak, mají jiné vlastnosti, jiné dovednosti, jinak se vyjadřují a jinak prožívají.

Pokud muž řekne, že ženu nepotřebuje, anebo naopak, popírá tak svou vlastní podstatu a není pravdivý sám k sobě.

Muž a žena jsou JIN a JANG. Jsou jako slunce a měsíc, bez kterých si svět nedokážeme představit, a zároveň jsou tak vzdálení.

Rozdíly mezi chápáním ženské a mužské polarity řeším také v Terapii pozitivního myšlení.

Mužská energie je dávající, „průniková“ a ženská je přijímající, otevírající se světu, i proto do sebe tak dokonale zapadají, protože je příroda vytvořila jako harmonii, která se doplňuje.

Mýtus, který se traduje dlouhá léta, že protiklady se přitahují, NENÍ pravdivý, vždy si zvolíte partnera přesně takového, jací jste vy sami. Pokud jste roztěkaní, tak si vyberete roztěkaného partnera, pokud jste na peníze, váš partner bude stejného charakteru, pokud jste nedospělý, váš protějšek bude také, ať je to jakkoliv drsné zjištění, je to přesně tak.

Váš partner je vaše zrcadlo, vaším učitelem, který vám ukazuje, kdo jste, je zde pro vás, aby vás posunul na vaší cestě k pravdě a vědomí.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz