Jediná brzda ve vašem životě jste vy!

Jediná brzda ve vašem životě jste vy!

Pokud žijete teď, nepředstavujete si, jaké by to mohlo být, jaké výhody můžete mít, nic neočekáváte, protože plynete v čase tak, jak přichází.

Co je to co mužidoopravdy chtějí?

Nejste ovládáni svou myslí, která si vždy najde tisíce důvodů, proč to či ono nedělat, proč to není dobré. Nehledáte důvody, proč něco nejde. Pokud vás ovládá mysl, jste zajatcem minulosti a nežijete teď. Vaše ego vám do života přináší pro i proti, abyste mohli zvažovat, rozhodovat se, vybírat si, určovat si, co je správné a co ne. Vaše srdce ani intuice nic takového nepotřebuje, jednoduše ví. Srdce chce žít, prožívat, mít radost, milovat, rozdávat lásku a chce se smát. Mysl mu však do cesty vkládá staré známé “ale”. Ve chvíli, kdy nad tím začneme uvažovat, jsme v pasti mysli, která zhodnocuje situaci, varianty i možnosti. A řešíme už jen ano, nebo ne. Srdce neví, jak by to mohlo být. Srdce žije teď. Ne zítra, ne včera. Tluče teď, v tomto čase, cítí teď. I když se vaše mysl zabývá minulostí či budoucností, srdce cítí teď.

Kdy jindy můžete žít než teď? 

Vše, nad čím zvažujete, co posuzujete, nad čím váháte, je důsledkem minulosti, která vám brání žít. Jedinou brzdou ve všem, co děláte, jste vy a nikdo jiný. Vaše zkušenosti vás ovládají natolik, že vám nedovolují být sami sebou. Kontrolujete se, držíte se, hlídáte se, bojíte se projevit, říct, co máte rádi, co chcete. Kdy se cítíte uvolněně, příjemně? Když jste sami sebou. To ale nelze, dokud se neotevřete přítomnému okamžiku, tomu, co se právě děje, co vám do života přichází. Uzavřený člověk žije pouze v minulosti a z té si stěžuje. Žije v bolesti. Neustále si připomíná, jaké by to mohlo být, jaké to bylo, žije v utrpení. Je jen na vás, jestli budete žít, nebo kopírovat minulost, která je mrtvá. Vše, co se odehrálo, vede pouze k tomu, aby vás to v životě posunulo dál a probudilo ve vás vědomí plnohodnotného života. Nemysli, ale žij. Jaký život si zvolíš ty? Terapie pozitivního myšlení je cesta k nadhledu a odpoutání se od minulosti. Pomůže vám načerpat sílu z minulosti a nalézt pozitiva, která vám život do cesty přihrál.

Kdybyste teď měli zemřít, mohli byste říci, žil jsem naplno? 

Brzda jménem minulost vám nedovoluje žít naplno. A to je potřeba si uvědomit. Odpoutání se od minulosti, její přijetí je cesta kupředu. I proto máme oči, abychom se dívali dopředu a nikoliv zpět. Abychom pokračovali dál v naší cestě.

Jediným člověkem na světě, který je zodpovědný za váš život, jste vy a nikdo jiný!

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz