Jak se vyrovnat se ztrátou zaměstnání

Jak se vyrovnat se ztrátou zaměstnání.

Kdo z vás v životě slyšel větu “máš padáka”? Kolik lidí zažilo vyhazov? Pak jste se trápili, byli jste plní nenávisti a strachu, ale z čeho?

vyhazov

Když si uvědomíte, že jako zaměstnanec nemáte nad svou prací kontrolu, tak vás to nemůže zaskočit, protože to není na vás. Vy jste pouze vykonavatel rozkazů a požadavků, které jste se rozhodli dobrovolně plnit. Pocit, který při vyhazovu získáte, jsou výčitky a zklamání. Trápíte se tím a máte strach z toho, co bude dál.

Je to fáze, kdy je potřeba se zastavit, ohlédnout se a být vděčný za to, co už máte, a to i díky práci, ve které jste doposud byli.

Je důležité se zastavit a uklidnit svou mysl, která vždy vidí jen ten nejhorší scénář. Reálné je však to, že jste ukončili jednu pracovní etapu a druhá vám začíná. Je pak plně na vás, jakou cestu si zvolíte.

Pokud se tím necháte ovládnout, pak jen těžko najdete práci, která vám bude vyhovovat a bude vás naplňovat. Zůstanete ve svém stavu deprese a deprese je jednoduše pocit strachu. Pokud však přijmete pozitivní nastavení mysli, že je to takto správně, že vás to má dále posunout a že to po vás život chce, pak budete svolní k tomu, abyste naplnili svůj potenciál. Jste jedineční a máte v sobě to, co nikdo jiný na této planetě nemá, tak jen do toho a věřte si.

Vaše sebevědomí jste vy, pomohu vám ukázat v rámci Terapie pozitivního myšlení vaši silnou stránku.

Ano, jistě si říkáte, ale já lepší práci nedostanu, tohle bylo přesně to pro mě. Nelpěte nad tím, že to je to jediné, co jste v životě mohli mít, a otevřete se dalším možnostem, které na vás čekají.

Když uslyšíte od zaměstnavatele známou větu „na tvou pozici čeká dalších deset lidí“, tak si vzpomeňte na mou větu, že „na tebe čeká dalších deset jiných pozic“ a jste svobodní.

Nejde o to mít neúctu ke svému zaměstnavateli. Je to člověk, který vám dává příležitost a zabezpečení a je třeba mít k těmto lidem respekt a úctu, ale zároveň si být vědom své vlastní hodnoty a toho, že život je velice krátký na to, abychom jej promrhali.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz